23 Temmuz 2017 Pazar

Dinç Pansiyon Bodrum

Adana ve sıcakları meşhur.
Durum böyle olunca hafta sonları Adana sessizleşiyor. Herkes bir yana kaçıyor. Yaylalar, deniz kenarları, yakın civarlar, uzak civarlar sezon itibari bir hayli kalabalık. Bu yaz tatil planımızı Bodrum'da değerlendirdik.
Instagram @leman_tatli adresimin 24 saatlik hikaye kısmında güncel paylaşımlar yaptım ve kaldığımız pansiyon hakkında bir hayli soru geldi. Detayları sizlerle paylaşmak isterim.
Mekan Bodrum merkezde. Açıkçası konum itibari ile çok merkezi ve denize sıfır. Fotoğrafta görmüş olduğunuz otelin giriş kısmı arada kısacık bir mesafe odadan çıktıktan hemen sonra deniz kenarındasınız. Oda ile deniz mesafesi benim için önemli. Birçok otelde odadan çıktıktan sonra yürü de yürü denize varmak için 15, 20 dk. bile zaman geçtiğini bilirim. Bu anlamda konsept güzel.
Burası denize sıfır bir pansiyon, dolayısı ile her şey rahat. 5 yıldızlı bir otel ile karşılaştırma yapmayalım. Hizmet olarak oda kahvaltı yer alıyor. Oda kahvaltı sistemini son zamanlarda daha bir sevmeye başladık. Ne yediğini biliyorsun... Açık büfelerde yer alan envai çeşit yemeğe saldırmıyorsun, aklın da karışmıyor:))
Sabah kahvaltısı açık büfe, gayet doyurucu ve lezzetli.
Akşam yemekleri için ise, civardaki restoranları keşfedebilirsiniz. Otelin akşam yemeği için özel menüsü de var. Hatta akşam yemekleri pansiyon müşterisine %10 indirimli.
Yemeklerden Bodrum'un özel yemeği olan "Çökertme'nin" tadına baktık. Çok lezzetliydi. Yanına harika bir Akdeniz salata, Bodrum Kalesi karşınızda. Bu arada şezlonglar pansiyona ait ve bunun için ekstra bir ücret istenmiyor. Sadece pansiyonda kalan kişiler sabah şezlongları kullanıp, güneşlenebiliyor.
Deniz kenarı için, pansiyonun kendine ait bir bölümü var. Akşama doğru sabah kurulan şezlonglar toplanıyor. Yerine masa ve sandalyeler getiriliyor.
Denizin hemen yanı başında böyle keyifli keyifli oturup güneşi yolcu edip, görüntüsü ile denizi aydınlatan ay ışığını gökyüzüne asıyorsunuz.
Sabahı ayrı, gecesi ayrı güzellikte olan ve tam bir doğa harikası olan Bodrum'u tatil için planlarınızın arasına almanızı öneririm.
   
Bu tatilde tam anlamı ile yapmak istediklerimi yaptım. Kendimi kitaplara verdim diyebilirim. Bir telaş ve koşturma olmadan, bölünmeden, sadece sessizlik, kitaplar ve en sevdiğim müzikler.
Tatilin amacı da bu değil mi zaten? Kendinize ayırdığınız kaliteli zaman...
Ayrıca gelen sorular üzerine,
Pansiyonda ücretsiz internet var. Civarda hızlı ulaşılabilecek market ve büfeler var. Maalesef her oda deniz manzaralı değil. Bu yüzden rezervasyonunuz sırasında bu konuyu özellikle belirterek sorabilirsiniz. Odalar gayet temiz ve düzenli. Kat görevlileri her ihtiyacınıza koşup, yardımcı oluyorlar. Odalarda fön makinesi ve klima var. Bodrum otogardan indikten sonra otele varmak çok kolay yürüyerek 5-8dk. eğer elinizde kocaman valizleriniz yok ise...
Biz ailecek gittik ve ortamdan çok keyif aldık. Umarım harika bir yaz geçiriyorsunuzdur.
Bol güneşli, heyecanlı ve huzurlu tatiller geçirmenizi dilerim.
Dinç Pansiyon
Adres, Telefon:
Cumhuriyet caddesi No : 131 bodrum / MUGLA