24 Temmuz 2017 Pazartesi

Çocuklar için Okuma Atölyesi 3

"Çocuklar için Okuma Atölyesi" çalışmasının üçüncüsünü;
17 Temmuz 2017 tarihinde Adana'da Uğur Mumcu Bulvarında yer alan, Coffeeshop Company'nin ev sahipliğinde gerçekleştirdik.
Gönüllü okuyucu meslektaşım İngilizce Öğretmeni Tuğba Türksev çocuklar için "Kurbağa Prens" hikayesini baştan sona okudu.
Hikayenin yanı sıra çocuklara değişik aktivite ve etkinlikler yaptıran Tuğba Öğretmene sonsuz teşekkür ediyorum. Çocuk masallarına bayılıyorum. Şu an bile en sevdiğim hikayeleri ne kadar dinlesem sıkılmam.
Tuğba Öğretmenim ile birlikte büyük bir telaş içerisindeydik o gün... Saatler 10'u gösterdi minik katılımcılarımız bir bir geldiler ve hikaye başladı. Şarkılar söylendi, danslar edildi, boyamalar yapıldı.
Her birini büyük bir zevkle hazırladığımız maskeler, taçlar ve boyama çalışmalarını çocuklarla paylaştık.
Sosyal sorumluluk adına düzenlemiş olduğumuz bu atölyelerden çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Bu geri dönüşleri duymak, yaşamak bizler için en büyük zevk. Üçüncü atölye çalışmasını geride bıraktık. Amacımız kitap okumayı seven bir nesil yetiştirmek. Kitap ve okuma sevgisini küçük yaştaki çocuklara aşılayabilmek.
Etkinliklerimizin sonunda, çocuklara yaş seviyelerine uygun olarak hediye kitaplar dağıtıyoruz. İnanıyoruz ki eli kitaba değen ve bu sevgiyi alan çocuklar ileride birer kitap kurdu olacaklar.
Ayrıca destekleri ile yanımızda olan yerel basına da teşekkürlerimi sunuyorum.
Adana 5 Ocak Gazetesi, Hürriyet Gazetesi, Sabah Gazetesi, Bizim Adana, Toros, Mavi Radyo Gazetesi ve Tanık Gazetelerine çok teşekkür ediyoruz.
Okuma atölyelerimizi ayda bir kere devam ettirme niyeti içerisindeyiz.
Ağustos ayının gönüllü okuyucusu sevgili meslektaşım ile hazırlıklarımızı tamamladık.
Sizde etkinliklerimizde yer almak ve gönüllü okuyucu olmak isterseniz;
Instagram: @leman_tatli adresimin DM kısmına
ya da
lemanulas@gmail.com 'a email atabilirsiniz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blogumuzda yaptığınız yorumlarınız için teşekkürler.