26 Haziran 2017 Pazartesi

Kale Konak Otel Uçhisar Kapadokya

Çok tatlı bir bayram yazısı ile karşınızdayım. Herkese bol eğlenceli ve keyifli bir bayram dilerim.
Gelelim, instagram hesabımda paylaşmış olduğum Kapadokya gezimizin ve otelimizin detaylarına.
Uçhisar Kalesinin hemen yanı başında harika bir manzara eşliğinde başladı gün...
Kapadokya Uçhisar'da yer alan Kale Konak Otelde kaldık.
İnanılmaz bir otel...
Gerek manzarası gerekse doğa ile iç içe huzurlu yapısı ruhuma süper geldi.
Otele ilk girdiğinizde çok şirin bir bahçe sizi karşılıyor. Nefis müzikler eşliğinde oturup manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.
Zengin çeşitlerden oluşan serpme kahvaltı ise, güne bomba gibi başlamanızı sağlıyor. Manzara, yeşil, özel lezzetler, çay ve huzur dolu bir ortam.
Kale Konak her mevsim çok keyifli bir otel. Bu güzel bahçenin sosyal medyada karlar içinde fotoğraflarını görüyor ve çok beğeniyordum. Kale Konak uzun bir süredir aklımdaydı.
Otelin iki binası bulunuyor. Kahvaltımızı yaptığımız ve bahçesinde dinlendiğimiz yer aşağıda bulunan fotoğrafta yer alıyor. Alt geçit ile birbirine bağlı olan diğer binada da odalar yer alıyor.
Gelelim odalara; taş ve mağara odalar çok dikkatimi çekti.
Taş oda evet ama mağara odada kalma deneyimi daha önce hiç yaşamamıştım. Sanki peri bacalarının bir tanesinin içinde kalıyormuş gibi bir his verdi.
Tatilimiz boyunca bizi yalnız bırakmayan köpükten de ayrıca bahsetmek isterim.
Kale Konak Otel hayvan dostu bir otel olduğu için, evinizde bulunan evcil hayvanlarınız ile rahatlıkla gelip kalabilirsiniz. Ayrıca odalarda bulunan kitaplıklara elinizde bulunan bir kitabı bırakabilir ve kitaplıkta bulunan almak istediğiniz bir kitabı da alabilirsiniz.
Otelde her şey çok zevkli, tarihi ve ince ayrıntısına kadar düşünülmüştü.
Eski telefonlar, eski tablolar, eski mobilyalar, abajurlar...
Sabah kahvaltımızı yaptığımız masa eskiden kale kapısıymış.
Duyunca çok şaşırdık ve hoşumuza gitti.
Yatağın üzerinde bulunan perde tarzı tülün de bir anlamı varmış. İlk bakışta dekor için yapılmış ya da düşünülmüş gibi gelse de bunun sebebi var. Mağara odaların duvarlarına elinizi sürdüğünüzde küçük küçük taş parçaları yere iniyor. Bu yüzden sabah uyandığınızda kulağınızın ya da saçınızın içinde küçük toz şeklinde taş parçaları ile uyanmamanız için koruma amaçlı yapılmış.
Tatilimizin her saniyesi çok keyifliydi. Peri bacalarının var oluşu ve yeryüzünün değişik şekillerini görmek. Balonla şehri en yukarıdan izlemek, yöresel yemeklerin lezzetlerine bakmak ve hepsi çok güzel deneyimlerdi.
Yorucu geçen bir yılın ardından Kale Konakta gerçekten dinlendim. Otelde odaların aşağısında bulunan hamam 7/24 açık ve sıcacık. İstediğiniz zaman hamam keyfi yapılabilir.
Kaldığımız otelden çok memnun kaldık. Özellikle Abdullah Bey ve Emel Hanım'a her şey için teşekkürlerimi sunarım. Kendileri çok güler yüzlü ve sıcak kanlı insanlar. Aynı şekilde otelde çalışan herkes, misafirlere karşı çok ilgili ve güler yüzlü.
Kapadokya'ya gitmişken nereleri gezelim derseniz?
İşte önerilerim:
1)Göreme Açık Hava Müzesi
2)Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi
3)Paşabağ Rahipler Vadisi
4)Uçhisar Kalesi
5)Gomeda Vadisi
6)Güvercinlik Vadisi
7)Kızıl Çukur
8)Ihlara Vadisi
9)Aşk Vadisi
10)Avanos Chez Galip
Biz bu listenin hepsini tamamladık. Mesafeler arası çok uzun olmadığı için bir gün en fazla iki günde tamamlanabilecek bir program. Herkese önerir ve şimdiden iyi tatiller dilerim.
Kale Konak Otel Uçhisar
Telefon: 0384 219 28 28
Instagram:
@kalekonakcappadocia
@leman_tatli

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blogumuzda yaptığınız yorumlarınız için teşekkürler.