7 Mayıs 2017 Pazar

Ziyapaşa Bulvarı Geliştirme ve Koruma Derneği

Adana Ziyapaşa Bulvarı Geliştirme ve Koruma Derneği Başkanı Sevgili Naci Sezgek ile harika bir röportaj gerçekleştirdim. Güzel şehrimiz Adana için uyguladığı ve uygulayacağı projeler var. Hepsini detaylı bir şekilde konuştuk.
Bu arada küçük bir detay bilgi vermek isterim.
Gerek duruşu, gerekse kalitesi ile sevilen bir kişi olan Naci Bey'i bende çok severim.
Blog yazmaya başladığım ilk yıllarda, destekleri ile çok güzel ve özel ortak çalışma gerçekleştirmiştik.
İmaj ve stil hakkında önerileri ile sayfamda emeği vardır.
Kendisini 5 Mayıs Cuma Hıdırellez günü ziyaret ettim.
Naci Bey'in büyük emek verdiği "Aşk ve Sadakat" köprüsünde dileklerimi tutarak kırmızı kalpli kilidimi astım. Anahtarı da suya attım. Gönülden istenen, içinde iyi niyet olan tüm dualar kabul olsun.
İşte röportajımızın detayları;
Ziyapaşa Bulvarı Geliştirme ve Koruma Derneğinin Amacı Nedir?
Kısaca özetleyebilir misiniz?
Binlerce yıllık tarihiyle birçok uygarlığın yaşadığı ve bıraktığı kültürleriyle kültür zenginliğine sahip, bereketli topraklarıyla ülkemizin en önemli tarım alanlarına sahip, sanatıyla, sanatçısıyla, sanayicileriyle, kebabıyla ün kazanmış kentimiz Adana'nın kendine özgün karakteristik özellikleriyle yaşamanın rahat ve keyifli olduğu, gezmenin, alışverişin ve lezzetin doyumsuz olduğu Adananın en güzel ve özel bulvarı olan Ziyapaşa Bulvarı ve çevresinin güzelleştirilmesi, korunması ve ekonomik olarak yükseltilmesini sağlamaktır.
Bunun için başta altyapı, peyzaj ve şehircilik açısından yapılması gerekenleri tespit etmek ve yapılmasını sağlamaktır.
Alışveriş çeşitliliği, lezzet çeşitliliği, sanat ve kültür çeşitliliği yaratarak daha çok tercih edilmesini sağlayacak Açıkhava Alışveriş, Eğlence ve Yaşam Merkezi haline getirmektir.
En önemli tanıtım aracı dediğimiz “Ağızdan ağza, Dilden dile” tanıtım için Adana'ya gelen kişilerin bu güzel şehirden memnun ayrılmaları gereklidir. Kendi şehrine, ülkesine döndüğünde anlattıklarıyla diğer insanlar üzerinde merak uyandırmalı, hakkında konuşturmalı ve o insanlarında bu güzel kentimize gelme isteğini, merakını uyandırabilmelidir. Bu nedenle elimizde mevcut güzellikleriyle duran Ziyapaşa ve çevresinin daha çok merak edilir, gezme, yeme-içme ve eğlence için çekim gücü oluşturulmalıdır.
Faaliyete geçen "Aşk Ve Sadakat Köprüsü" projeniz için belirtmek istedikleriniz nelerdir?
Tüm Adana halkımızı Ziyapaşa Bulvarı Atatürk Parkı'na davet ediyorum. Bu köprü aşkın sembolüdür. Dileklerinizi tutup kilidinizi asın. Özel olarak tasarlanan ve üzerinde kalp figürü olan banklarda oturun. Yeşilin ve Ziyapaşa'nın gelişimini izleyin.
Ayrıca yeşillendirdiğimiz ve kalp şekli verdiğimiz peyzaj çalışmalarımız ile güzel kentimizi daha da çekici hale getirmeyi planladık ve yeni çalışmalarımız ile projelerimize devam ediyoruz.
Bizler için olduğu kadar, şehrimize gelen turistler içinde fotoğraf çekmek ve parkta oturup dinlenmek adına harika bir lokasyon...
Kilidimi asarken, aklıma Prag'da bulunan "Charles Bridge" geldi. Tabiki orada bulunan köprü çok  daha büyük ve uzun...
Pragda'da kilit asmıştım. Adana'da da. Sonuçta niyet aynı. Kabul olsun tüm dilekler.
Ziyapaşa'yı geliştirme adına, yaptığınız ve yapacağınız çalışmalarda başarılar diliyorum. Gelecek projeleri de heyecanla bekliyoruz.
Emeği geçen herkesin yüreğinize sağlık.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blogumuzda yaptığınız yorumlarınız için teşekkürler.