6 Mayıs 2017 Cumartesi

Minik Kebapçılar İş Başında 23 Nisan Çocuk Bayramına Özel Etkinlik

Güzel geçen günlerin ve yoğunluğun ardından "Minik Kebapçılar İş Başında" etkinliğimizin detaylarını yeni yazabiliyorum.
23 Nisan Çocuk Bayramına özel olarak düzenlediğimiz bu proje benim için çok özel ve anlamlıydı.
Sosyal medya hesaplarımızda bulunan takipçilerimiz ile buluştuk. Çocukları mutlu etmek adına planladığımız sosyal sorumluluk projemizde minik kalplerle birlikte eğlendik. Hep beraber unutamayacağımız bir gün yaşadık.
Çocuklar Adana kebabının nasıl yapıldığını ustalar ile beraber uygulayarak ve eğlenerek öğrendiler. Kebapçı önlüklerini takıp, keplerini giyinerek kebapçı mutfağına girdiler.
Uygulamalı olarak verilen eğitimde, çocukların elleri kıymaya bulaştı. Eti önce harmanladılar, sonra etleri şişleyip mangalda pişirdiler, hazırladıkları Adana Kebabı'nı aileleri ile birlikte yediler.
Nasıl heyecan dolu bir gündü... Düşünüyorum da çocuk olsam ve katılsam, sanırım o günü unutamazdım.
Kebapçı Mesut Adana ile birlikte organize ettiğimiz ve keyifli zamanlar geçirdiğimiz bu etkinlik için bizlere katılan yanımızda olan gerek yerel, gerekse ulusal basına ve bizlere destek olan herkese teşekkür ederiz. 
23 Nisan Adana'da bu şekilde geçirilip kutlanırken, memleketimin diğer şehirlerinde de çok anlamlı ve özel projeler yapılmış.
Antalya'da çocuklar 5 yıldızlı otellerin bahçesinde eğlendiler, oyun oynadılar ve yarışmaya katıldılar.
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bulunan köprüde, 400 çocuk aileleri ve öğretmenleri ile birlikte uçurtma şenliğinde uçurtma uçurdular.
Balıkesir'in Edremit ilçesinde gerçekleştirilen şenlikte uçurtmalar ile gökyüzü rengarenk oldu.
Etkinliğin sonunda çocuklar Kebapçı Mesut Divan Adana'nın hazırladığı " Adana Kebabı Hazırlama ve Pişirme Ustalık Katılım Belgesi" aldılar. Sosyal medyayı gerçek ortama taşıdık. Yeni tanıştığımız kişiler ile ortak bir amaç için birlikte olduk. Güler yüzün, dayanışmanın, kardeşliğin, mutluluğun hep kalbimizde ve bizlerle olmasını diliyor, nice projelerde beraber olmayı arzu ediyoruz.