13 Eylül 2016 Salı

Sodalı Nar Suyu Tarifi

Merhaba,
Geldik kurban bayramının ikinci gününe.
Son bir haftadır Ufuk'un ve benim severek içtiğimiz karışımdan bahsetmek istiyorum.
Sodalı nar suyu!
Ne var canım bunda demeyin?
Çok sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Hazır nar mevsimi gelmişken, neden sağlıklı meyvelerden faydalanmayalım?
Şimdi!!!!
Orta boy iki tane narı alıyoruz ve suyunu sıkıyoruz. Bizde makine yok diyorsanız; dışarıdan hazır sıkılmış olan şişelerden bir tane alabilirsiniz. Büyük bir bardağın içerisine yarım su bardağı nar suyu ve üzerine bir şişe (sade) maden suyu ekleyebilirsiniz. Hatta isterseniz içerisine nar tanelerinden ekleyebilirsiniz. Baktınız narlarınız çok tatlı o zaman içerisine 2 dilim limon ekleyebilirsiniz. Limon dilimlerini ekleyince, nar suyunun tadı ekşi severler için hafiften değişiyor bilgilerinize.

Peki bu içecek?
Nasıl mı oluyor lezzet olarak? Doğal sodalı bir içecek oluyor. Hem de (asitli içeceklerin) en masum olanından. Biz bu karışımları çok sevdik.
Kokteyl bardaklarımıza doldurup büyük büyük buz taneleri ile destekliyoruz. Hazır yazın son günleri iken, hazır havalar hala sıcak iken, son zamanların değeri bilinmelidir. Harika bir ferahlatıcı. Bana göre bu karışımın bir artısı daha var.
Uzun süre tokluk hissi veriyor. Deneyiniz :) Leman demişti dersiniz. Bir arkadaşım bu tarifin benzerini nar yerine limonlar ile yapmıştı. Yani önce limonata yapıp, arkasından soda ve çilek parçaları ile desteklemişti. Mükemmel olmuştu. Katkı maddeli hazır olan içecekleri tüketmek yerine hazır tatildeyken sağlıklı tarifler denenmeli. Yıl içerisinde gerek koşturmaktan gerekse iş yoğunluğundan yeterince hazır besinlerle besleniyoruz zaten. Bu yüzden herzaman doğalın ve katkısız olanın yanındayım.
Afiyet olsun!
Instagram: @leman_tatli

Yukarıda bulunan iki görsel; "Google Görsellerden" kullanılmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blogumuzda yaptığınız yorumlarınız için teşekkürler.