9 Aralık 2015 Çarşamba

Deniz'in el yapımı yeni yıl ağacı!

Yeni yıl yeni yıl yeni yıl!!!!!
Geliyoorrrrrrr!!!!!
Yeni yıl, yeni umutlar, yeni sevinçler, yeni kararlar...
Her şey yepyeni...
Hazırlıklar sürüyor. Caddeler, mağazalar, sokaklar süsleniyor. Bir telaş, bir heyecan yeni bir yıl geliyor.
Peki evdeki süslemelerimiz? Sevgili arkadaşım Deniz'in kendi evi için hazırlamış olduğu el yapımı özel fikrini paylaşmak istiyorum. Denizcim çok güzel olmuş. Ellerine sağlık.
Sekiz tane (ince olanlardan) kuru (geri dönüşüm için atılmış ve kullanılmayanlardan) ağaç dalını görmüş olduğunuz gibi büyükten küçüğe doğru dizerek, bir ipe bağlıyorsunuz. 
Dalları dizip, ipe bağladıktan sonra kenar kısımlara evinizde bulunan hazır topları, kalpleri, zilleri, yıldızları artık neleriniz var ise asabilirsiniz. Evde bulunan boş duvarınız, bu güzellik ile neşelenebilir. En güzel tarafı ise, el emeği ve yapmak çok keyifli. 
Bu arada görmüş olduğunuz gri kar tanelerini Deniz'in annesi işlemiş. Anasına bak kızını al diyorum başka da bir şey demiyorum. Kar tanesi çok zarif. El işi, göz nuru. Ellerinize sağlık.
Ayrıca yumurtalar görüyoruz. Bu yumurtalar Rusya'dan gelmiş ve hepsi tek tek el de boyanmış. Çok tatlı gözüküyorlar. Güle güle kullan canım.
Son olarak, Denizcim bu güzel ağacına bir de renkli minik ışıklardan takmış. Çokta yakışmış. "DIY" dediğimiz olay artık çok güzel. İlerledi, yaygınlaştı. İnternet sayesinde rahatça güzel fikirler edinip, yeni güzellikler yapıp, deneyebiliyoruz. "Do it yourself" yani "Kendi kendine yap" evet yap :)) hem eğlenceli, hem de yeni bir şeyler üretmek çok zevkli. Ellerine sağlık güzel arkadaşım. Çok başarılı. Eminim bu yazımız, bir çok kişiye fikir verecektir. Yılbaşı ağacına farklı bir bakış açısı diyorum. Ve yeni yılın sana güzel sürprizler getirmesini diliyorum.