18 Kasım 2015 Çarşamba

Kineolu Salata~Divan Pub ADANA

Herkese merhaba, 
Bugün sizlere Divan Pub'ta özel olarak denediğim Kineolu salatayı tanıtmak istiyorum. Ayrıca Divan Adana müdüresi Mine Özpınar'a teşekkürlerimi sunuyorum. Kendisini tanımak çok değerliydi. Çok güleryüzlü ve pozitif bir yönetici. Ev sahipliğiniz için çok teşekkür ediyorum. 
Veee karşınızda Divan Pub'ın nefis görüntülü kineo salatası.
Kafamda sorular? Kineo nedir? Besin değeri nasıldır? Kulağa tanıdık belki; ama günlük hayatta mutfaklarımızda geri planda olan bir ürün. 
 Bakınız;
http://iyigelenyiyecekler.com/kinoa-nedir-ve-faydalari-nelerdir/ adresinden aldığım Kineo nedir ve faydaları nedir hakkındaki yazıdan küçük bir kesit.
“Kinoa nedir” sorusuna verilecek en kısa yanıt “bir tahıl türüdür” olacaktır. Tahıl olarak kabul edilmesine karşın kinoa aslında aynı adlı bitkinin yemişlerinden elde edilmektedir. Dünya çapında gün geçtikçe popülerleşmesinin ana nedeni ise “besin değerinin” oldukça yüksek olmasıdır. Pirinç veya arpa gibi pişirilebilir. Ayrıca pişirme süresi, örneğin pilava göre oldukça kısadır (10-15 dakika). 
Kineo Faydaları
Tam Protein: Kinoa tohumları tam protein kategorisindedir. Yani vücudun ihtiyaç duyduğu tüm amino asitleri içerir. Tam protein içeren bitkiler oldukça nadirdir ve bu özelliği ile vejetaryenler arasında oldukça popülerdir. Kinoa, kolesterolü yüksek ve yağ içeren hayvansal protein kaynaklarına göre daha sağlıklı bir protein kaynağı olarak görülebilir.
Bilgileri aldığım adres: 
http://iyigelenyiyecekler.com/kinoa-nedir-ve-faydalari-nelerdir/#sthash.CCubVYPZ.dpuf Araştırmalarıma göre, çok sağlıklı bir tahıl ürünü. Özellikle tok tutucu. Divan Pub'ın özel olarak hazırlamış olduğu Kineo salatası hem doyurucu hem de iştah kabartıcı. İçerisinde küçük küçük armut dilimleri, biraz bezelyeler, turp ve kaju ile birleştirilmiş harika bir şey diyorum başka da bir şey demiyorum. 
Çok beğendim. Yanına bir büyük ayran. Kilosunu kontrol eden ve etmek isteyenler için de doyurucu bir öğün olabilir. Bu lezzeti tatmak ve Divan Pub'ta güzel bir gün geçirmek isterseniz Leman demişti dersiniz, kulaklarımı da çınlatırsınız artık. Şimdiden afiyet olsun.
"İkinci görsel Kineo bitkisinin saf hali iyigelenyyecekler.com adresinden alınmıştır."