17 Ekim 2015 Cumartesi

Adana Doğa Yıldız Jurassic Park Maceramız

Herkese selam!
Mutlu bir haftasonu dilerim...
Hava çok güzel. Adana hala yaz gibi bir sonbahar geçiriyor. Pekiiiiii:)) bu haftasonu ne yapacağım? Hava çok güzel. Aman evde durmayım diyorsanız....
İşte bu mekan tam sizlik diyebilirim. Adana'da bulunan ve yaklaşık 10-15 gündür hizmete girmiş olan Adana Doğa Yıldız Jurassic Park. Bu parkta neler mi var? Küçük bir bilgi kısmından sonra blogger dostum Mine Ataş ile nasıl bir gün geçirdiğimizi anlatacağım.

Adana Doğa Yıldız Jurassic Park Adana'nın yeni gelişmekte olduğu Çukurova ilçesinde 100. yıl mahallesinde fuar alanının karşısında yer almaktadır. Alanı inanılmaz büyük ve 33000 metrekare alan içerisinde 54 adet büyük ve küçük boylarda, sensörlere dayalı ses ve hareket eden dinozorlar vardır.

Bunlardan 6 tanesi binmeli hayvandır. Çocuklar istedikleri ve diledikleri kadar dinozorların üzerlerine binerek bu heyecanı yaşayabilirler. Ayrıca Jurassic Parkta 2 adet masal ağacı bulunuyor. Masal ağaçlarını hep çok sevmişidir. Bana peri masallarındaymışım gibi bir his verir. 
Gelelim bizim maceramıza...
Sevgili blogger dostum ile beraber harika bir gün geçirdik. Mekan çocukların olduğu kadar, büyüklerinde ilgisini çeken bir yer. Dinozorların yaşam biçimlerini ve onlar hakkında detaylı bilgileri öğrenmek isteyen yetişkinler için de keyif alınacak bir yer. Adana ve çevresinden de birçok kişinin geldiği bir güne denk geldik. Ortam inanılmaz kalabalıktı. Bir okadarda canlıydı.
Parkta her yer yeşil ve gezerken huzur veriyor.
Ayrıca parkın içerisinde 6000 metrekarelik bir süs havuzu yer alıyor. Arkadaşım ile her yeri karış karış gezdik. Her kayayı ve dinozor bilgilerini keyifle okuduk.

Farklı türdeki ağaç, yeşillik ve bitkilerle bu mekan bize sanki Jurassic Park filminin içerisindeymişiz gibi hissettirdi.
Biz aldık kameralarımızı gittik ve Doğa Yıldız Jurassic Parkta süper bir action yaşadık. Gezerken filmlerin aksiyon sahnelerini hatırladık. Hatta canlandırdık.
Dinozorlardan gelen derin ve gerçekci sesler bizi ağlara yakalanmış ve oradan kaçmaya çalışan amazon kızlarına dönüştürdü. Ortamdan hem keyif aldık hemde bilgilendik. 
Kısacası ailenizle birlikte güzel ve değişik bir gün mü yaşamak istiyorsunuz? Dinozorların o gerçekçi görüntülerini görüp, seslerini mi duymak istiyorsunuz? Jurassic Park sizleri bekliyor. Şimdiden iyi keyifler dileriz.
Aynı deneyimi sevgili arkadaşımın kaleminden de okumak isterseniz http://www.bukalemine.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Jurassic Parkta çocuklar gibi eğlendik... Bu harika gün ve emeğin için teşekkürler Mine Ataş...
Seni Seviyorum:))