9 Ekim 2015 Cuma

Code Adana Gerçek Kaçış Oyunu

Instagram: @leman_tatli 
takiplerinizi bekliyorum, teşekkürler!
Merhaba, dün Adana'da yağmurlar mı yağmadı? Seller mi akmadı... Gök yere indi.. Herkes şoklarda. Öğleden sonra inen yağmur tüm Adana halkına heyecanlı dakikalar yaşattı. Yollar sel oldu. Yoğun sel baskını arabalara zarar verdi. Hatta arabalar caddelerde ters döndü. Peki biz o anda ne yapıyorduk?
Tam o anda Ziyapaşa Bulvarında bulunan "Code" evden kaçış oyunlarına gitmek üzere ıslanarak apartmandan çıkıyorduk. Hayır öyle bir durum ki... 
Zaten bir önceki geceden kendimizi hazırladık. Korkacağız... Adrenalin zirve yapacak diye düşünürken hava durumu bu durumu bize biraz erken yaşattı ve sanki oyun gerçeğe dönüştü. Yağmur dolayısı ile hava kapandı. İnsanlar cadde üzerinde bulunan mağazalara girerek saklandılar.  Şimşekler çakıyor bir yandan gök gürültüsü her yanı sarıyor... Bütün bu olanlar hava şartları ile birleşince "Code" tam anlamı ile bizi titretmeyi başardı.


"Adana Code" arkadaşlarınız ile birlikte heyecan dolu zaman geçirebileceğiniz bir yer. Şuan için 3 oyun var. Polisiye ve korku oyunları büyük bir strateji ve ortak çalışma becerisi gerektiriyor.

Unutulmaması gereken şey:
Oraya giderken siz bir takımsınız ve bu ruhu bozmamalısınız.

Karanlık bir odadan çıkabilmek ve evin içerisinde bulunan sırları çözmek tamamen size bağlı.

Bizler heyecan verici ve unutamayacağımız bir deneyim yaşadık. Sırların çözümleri ayrıntıların içerisinde saklıydı.

Biz ekip olarak "Korku" ile başladık. Oyunumuzun adı "Ziyapaşa'da Kabus" tek kelime ile titredik...

O anda stratejik düşünmeye başlıyorsunuz diyeceğim ama heyecandan zihninizi toplamanız biraz zaman alabiliyor. Ellerinizi ve beyninizi kullanamadığınız zamanlar oluyor.

Gerilim, korku, çığlık...her şey burda var.

Ortama ve olaya kaptırdığın an... Sanki bir sinema filminin içinde gibisin...


Hedefin kaçış...


Karanlıktaki küçücük bir ışık senin kurtarıcın...arkadaşların ekibin ve zihnin hiç olmadığı kadar aktif.

Kısacası iyi ki de gitmişiz:)) dediğimiz güzel bir deneyim oldu.


Ayrıca bu yağmurda oyuna katılabilmek için bizi yalnız bırakmayan ve yağmurun derinlemesine ıslatmış olduğu Tuğba arkadaşımızı çok seviyoruz. Üzerinde kuru hiç bir yer kalmadığı halde bizimle oyuna devam etmesi ve yanımızda olması çok değerliydi. Seni seviyoruz Tuğbacım ve tabiki Deryacım.
Sevgili ablam Mine Abla'dan da bahsetmeden geçemiyeceğim. Özel bandanalarımız, konseptimiz, hazırlığımız, çığlığımız...Ya sen var ya!!!!!! Cansın Can!!!! Ablam benim!!!!! Blogger dostum Canım ablam Mine'nin Aynı deneyimi nasıl yorumladığını sayfasını ziyaret ederek okuyabilirsiniz: www.bukalemine.com
Veee en büyük teşekkür mekanın sahibi Erdem Soyubol için. Güleryüzlü ve pozitif ev sahipliğiniz için teşekkür ederiz.
Veee en son olarak hatırlatmak isterim ki; "Çığlık serbest!" Arkadaşlarınız ile güzel zaman geçirebileceğiniz ve sonrasında yaptıklarınızı düşündükçe kahkalara boğulacağınız bir mekan. Şiddetle tavsiye ediyorum. 
Gitmeden önce +90 (532) 762 49 17 numarayı arayıp oyununuzu seçip, randevu alabilirsiniz. 


Gidenlere şimdiden kolay gelsin.