11 Ekim 2014 Cumartesi

LavandeNur Bebekler için Neler Hazırlıyor?

Severim bu güzellikleri.... Yeni doğan bebekler için "Lavandenur" neler hazırlıyor neler... Hepsi birbirinden güzel ve kıymetli. El işi göz nuru.
Öncelikle "Lavendenur" adı nasıl doğdu? Nur Hanım hediyelik neler hazırlıyor? Çalışmalarında neler var bunları bir bir kendisine sordum ve sizlerede tanıtmak istedim. Detaylara gelelim.
Örgü örmek kendisi için çocukluktan itibaren bir terapi olmuş. Her gün mutlaka birkaç ilmek atmanın kendisini nekadar rahatlattığını belirtti. Önceleri, çevresinde doğum yapan kişilere battaniye, bere ve patik örüp hediye ettiğini ve sonradan kuzenin kızının kendisine minik bir patik örneği göndermesi ile evde kalan iplerle 25 tane patik yapıp içlerine lavanta doldurarak Zihinsel engelliler yani Ziçev yararına düzenlenen Patchwork sergisinde sattığını belirtti. Ziçev'e bağış yaparak bu işe başlamış. Gerçekten örgü örmek ne güzeldir. Bu konuda hiç yeteneğim yok. Daha doğrusu hiç denemedim. Bununla beraber harika örgüler ören bayanlara imrenirim. Bu güzel el işleri yeni doğan bebek ziyaretlerine giderken çokça tercih ediliyor. El işleri hem kullanışlı hemde kalıcı bir hediye oluyor. 
Görmüş olduğunuz battaniye, bere ve patik takımını adı Çiçek Bahçesi. Üzerinde minik çiçekleri var. Özellikle ipin rengine bayıldım. Lavandenur her tasarımına değişik isimler veriyor. Neşeli, deniz, pembe düşler, denizci ve onun arabası gibi...
Nur Hanım, bebekler için en  uygun ipleri kullandığını özellikle belirtti. Lavandenur adının ortaya çıkmasıda ayrı bir güzelliğe dayanıyor. Lavantanın çeşitli dillerde söylenişi ile kendi ismini birleştirerek ortaya çıkan Lavandenur adı çok güzel. Akılda kalıcı ve hoş.

Lavandenur neler hazırlıyor?
Bebek bezinden pastalar, lolipop havlu, çiçekli bahçe(hediyelik bebek battaniyeleri), cupcake iğnelik, pamuklu şeker, doğum için hazırlanan lavantalı veya badem şekerli minik patikler, lavantalı patikler ve ayrıca düğünler için dantelli lavantalı güller. 

Görmüş olduğunuz bu güzellikleri gerek kullanmak üzere, gerekse bebek hayırlamasına giderken sipariş vermek için; 
Facebook: Lavandenur
Instagram: Lavandenur adreslerinden iletişime geçebilirsiniz. 
Ayrıca detaylı bilgi ve sorularınız için ulaşılabilecek
Telefon numaraları:05378909085 ve 05326877900
Patikler çok sevimli gözüküyor. 
Lolipop havlular çok tatlı gözüküyorlar.
Bebek bezinden pastalar :) hem çok kullanışlı hemde şık bir görünüme sahip. 

Bunların hepsine ama hepsine bayıldım.
Ellerinize sağlık Lavandenur.